LXD120-3500SW
Manufacturer Part Number:
LXD120-3500SW
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 20-34V 3.5A
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
3.5A
Dimming :
Analog
Efficiency :
90%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 65°C
Power (Watts) :
120 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
20 ~ 34V