DMR-AOD042/2-PC1K1-40
- Manufacturer Part Number:
- DMR-AOD042/2-PC1K1-40
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices
- Part of Description:
- 2 CHANNEL DRIVER, 120-277V, 38W,
- Manufacturer :
- Luminus Devices
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 1.05A
- Dimming :
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 45°C
- Power (Watts) :
- 42 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.46" W x 1.06" H (116.9mm x 62.5mm x 27.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Terminal Block
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 12 ~ 40V