AMEPR30-36100AZ-NA
Manufacturer Part Number:
AMEPR30-36100AZ-NA
Part of Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24-36V 1A
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
83%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
2.27" L x 5.30" W x 1.59" H (57.7mm x 134.8mm x 40.5mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
24 ~ 36V