BXDR-MP-46LT-C114A-01-A
Manufacturer Part Number:
BXDR-MP-46LT-C114A-01-A
Manufacturer/Brand:
Bridgelux, Inc.
Part of Description:
46W SINGLE CHANNEL DRIVER, 0-10V
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cUL, cULus, FCC, UL
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Analog
Efficiency :
88%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
46 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
11.02" L x 1.18" W x 0.83" H (280.0mm x 30.0mm x 21.0mm)
Standard Number :
UL 8750
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
382VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
20 ~ 50V