LD9W230-20-C0450-TL
- Manufacturer Part Number:
- LD9W230-20-C0450-TL
- Manufacturer/Brand:
- EPtronics, Inc.
- Part of Description:
- LED DRIVER AC/DC CC 12-20V 450MA
- Manufacturer :
- EPtronics, Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 450mA
- Dimming :
- ELV, Triac
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 9 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.1mm x 36.1mm x 23.1mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 300VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 208VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12 ~ 20V