LED50W-018-C2800-D
Manufacturer Part Number:
LED50W-018-C2800-D
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 2.8A
Stock Condition:
254
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
2.8A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
6 ~ 18V