LNE-36V320WAAA
Manufacturer Part Number:
LNE-36V320WAAA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 36V 8.9A
Stock Condition:
18
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
UL
Current - Output (Max) :
8.9A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
94.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
320 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 89.9mm x 43.7mm)
Standard Number :
50581; 55015; 55024; 61000-3-2; 61000-3-3; 61347-1; 61347-2-13; 62384
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.85 kV
Voltage - Output :
18 ~ 36V