DRW-NLT011/1-CC500-22
- Manufacturer Part Number:
- DRW-NLT011/1-CC500-22
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices
- Part of Description:
- RECTANGULAR, 120VAC, 11W, 500MA,
- Stock Condition:
- 9
- Manufacturer :
- Luminus Devices
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cURus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- OCP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 45°C
- Power (Watts) :
- 11 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.48" L x 1.26" W x 0.67" H (63.0mm x 32.0mm x 17.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 12 ~ 22V