HLG-60H-48B
Manufacturer Part Number:
HLG-60H-48B
Part of Description:
LED DVR CC/CV ACDC 28.8-48V 1.3A
Stock Condition:
107
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV, UR
Current - Output (Max) :
1.3A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
90.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
62 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
28.8 ~ 48V