DRW-A4D030/1-CC700-42-700
- Manufacturer Part Number:
- DRW-A4D030/1-CC700-42-700
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices
- Part of Description:
- UNIVERSAL QUAD MODE DRIVER, 110-
- Stock Condition:
- 193
- Manufacturer :
- Luminus Devices
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus, ENEC
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Dimming :
- PWM
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 45°C
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP65
- Size / Dimension :
- 4.22" L x 2.36" W x 0.99" H (107.3mm x 60.0mm x 25.3mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 30 ~ 42V