HLG-80H-C350B
Manufacturer Part Number:
HLG-80H-C350B
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 167-257V 350MA
Stock Condition:
52
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
91.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
90 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
6.76" L x 2.42" W x 1.53" H (171.8mm x 61.5mm x 38.8mm)
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
167 ~ 257V