AMER72N-24300Z
Manufacturer Part Number:
AMER72N-24300Z
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 12-24V 3A
Stock Condition:
2
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
3A
Dimming :
Efficiency :
86%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
72 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
1.91" L x 1.31" W x 7.36" H (48.6mm x 187.0mm x 33.3mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305V
Voltage - Input (Min) :
90V
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12 ~ 24V