HVGC-320-2800B
Manufacturer Part Number:
HVGC-320-2800B
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 57-114.3V 2.8A
Stock Condition:
8
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
2.8A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
320 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
9.26" L x 3.54" W x 1.72" H (235.2mm x 90.0mm x 43.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
57 ~ 114.3V