LDH-45A-1050WDA
Manufacturer Part Number:
LDH-45A-1050WDA
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
LED DRVR CC BOOST 24-43V 1.05A
Stock Condition:
33
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
DALI
Efficiency :
91%
Features :
Remote On/Off, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
45 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (74.9mm x 53.1mm x 22.6mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
Boost
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
24 ~ 43V