AMEPR10-3329Z
Manufacturer Part Number:
AMEPR10-3329Z
Manufacturer/Brand:
Aimtec
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 23-33V 290MA
Stock Condition:
2
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
290mA
Dimming :
Efficiency :
83%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
1.54" L x 3.46" W x 0.91" H (39.2mm x 88.0mm x 23.1mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
264V
Voltage - Input (Min) :
90V
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
23 ~ 33V