HLG-120H-C350B
Manufacturer Part Number:
HLG-120H-C350B
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 215-430V 350MA
Stock Condition:
19
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, RCM
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
94%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
151 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
215 ~ 430V