LED25W-40-C0500-D
Manufacturer Part Number:
LED25W-40-C0500-D
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 500MA
Stock Condition:
200
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
84%
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, NEMA 4
Size / Dimension :
3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
13 ~ 40V