RACD12-700-LP
Manufacturer Part Number:
RACD12-700-LP
Manufacturer/Brand:
RECOM Power
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 2-19V 700MA
Stock Condition:
23
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Efficiency :
85%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
5.04" L x 1.97" W x 0.51" H (128.0mm x 50.0mm x 13.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
198VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
2 ~ 19V