RACV12-12-LP
Manufacturer Part Number:
RACV12-12-LP
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 1A
Stock Condition:
10
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Current - Output (Max) :
1A
Dimming :
Efficiency :
78%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
5.04" L x 1.97" W x 0.51" H (128.0mm x 50.0mm x 13.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
198VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12V