LDH-25-250W
Manufacturer Part Number:
LDH-25-250W
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
DC-DC STEP-UP CONSTANT CURRENT L
Stock Condition:
11
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, EAC
Current - Output (Max) :
250mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
94%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
21 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.4mm x 27.2mm x 24.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
Boost
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
9.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12.5 ~ 84V