LED12W-24-C0500-D
Manufacturer Part Number:
LED12W-24-C0500-D
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 500MA
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
80%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
8 ~ 24V