RCD-24-0.35/W/VREF
Manufacturer Part Number:
RCD-24-0.35/W/VREF
Part of Description:
LED DRIVER CC BUCK 2-35V 350MA
Stock Condition:
20
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
96%
Features :
SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
0.87" L x 0.49" W x 0.33" H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
2 ~ 35V