ODLV-65-12
Manufacturer Part Number:
ODLV-65-12
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 4.2A
Stock Condition:
9
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
4.2A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
85%
Features :
OCP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
4.76" L x 3.03" W x 1.12" H (121.0mm x 77.0mm x 28.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12V