HLG-240H-20B
Manufacturer Part Number:
HLG-240H-20B
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 10-20V 12A
Stock Condition:
271
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
12A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
91.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
240 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
8.67" L x 2.68" W x 1.53" H (220.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
10 ~ 20V