PDA012A-350C-H-R
Manufacturer Part Number:
PDA012A-350C-H-R
Manufacturer/Brand:
PHIHONG USA
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 20-34.4V
Stock Condition:
6
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Efficiency :
75%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
2.81" L x 1.33" W x 1.81" H (71.5mm x 33.8mm x 46.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Connector
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
304VAC
Voltage - Input (Min) :
185VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
20 ~ 34.4V