IDLV-45-12
Manufacturer Part Number:
IDLV-45-12
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 3A
Stock Condition:
82
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
3A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
84%
Features :
OCP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Power (Watts) :
36 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
4.72" L x 2.95" W x 0.98" H (120.0mm x 75.0mm x 25.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12V