VLM60E-24-T
Manufacturer Part Number:
VLM60E-24-T
Part of Description:
LED DRVR CV AC/DC 24V 2.5A
Stock Condition:
10
Current - Output (Max) :
2.5A
Dimming :
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
90°C
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
7.21" L x 0.83" W x 0.78" H (183.2mm x 21.0mm x 19.8mm)
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
24V