PLED75W-027-C2800-D
Manufacturer Part Number:
PLED75W-027-C2800-D
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 9-27V 2.8A
Stock Condition:
44
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
2.8A
Dimming :
Analog
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, NEMA 6
Size / Dimension :
5.00" L x 2.32" W x 1.47" H (140.2mm x 58.9mm x 37.3mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
9 ~ 27V