XLG-100-12-A
Manufacturer Part Number:
XLG-100-12-A
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
100W CONSTANT POWER MODE LED DRI
Stock Condition:
260
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Current - Output (Max) :
8A
Dimming :
Efficiency :
92%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
4.92" L x 2.48" W x 1.26" H (125.0mm x 63.0mm x 32.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
4.2 kV
Voltage - Output :
12V