PRL08-1.5DP
Manufacturer Part Number:
PRL08-1.5DP
Part of Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.5MM CYL
Stock Condition:
101
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency :
1.5kHz
Sensing Distance :
0.059" (1.5mm)
Voltage - Supply :
10V ~ 30V