602A012-3-0
Manufacturer Part Number:
602A012-3-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
STD POLY MOLDED PARTS
Manufacturer :
Product Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Large Diameter Recovered :
0.360" (9.14mm)
Large Diameter Supplied :
0.560" (14.22mm)
Large Recovered Length :
1.950" (49.53mm)
Material :
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
12
Small Diameter Recovered :
0.070" (1.78mm)
Small Diameter Supplied :
0.120" (3.05mm)
Small Recovered Length :
Total Length Recovered :
2.200" (55.88mm)