243D022-25-G04/225-0
Manufacturer Part Number:
243D022-25-G04/225-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
TFIT POLY MOLDED P
Manufacturer :
Product Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Features :
Large Diameter Recovered :
0.701" (17.81mm)
Large Diameter Supplied :
0.945" (24.00mm)
Large Recovered Length :
0.394" (10.01mm)
Material :
Elastomer
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
Small Diameter Recovered :
0.220" (5.59mm)
Small Diameter Supplied :
0.472" (11.99mm)
Small Recovered Length :
1.063" (27.00mm)