LRA511-RC-B/024V
Manufacturer Part Number:
LRA511-RC-B/024V
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 13.97mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
30 V