NBB1.5-5GM25-E2-V3
Manufacturer Part Number:
NBB1.5-5GM25-E2-V3
Manufacturer/Brand:
Pepperl+Fuchs
Part of Description:
INDUCTIVE SEN 1.5MM PNP
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M5
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
0.059" (1.5mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V