UB500-30GM65-WS3-BHMS5
- Manufacturer Part Number:
- UB500-30GM65-WS3-BHMS5
- Manufacturer/Brand:
- Pepperl+Fuchs
- Part of Description:
- ULTRASONIC SEN 70-500MM
- Manufacturer :
- Pepperl+Fuchs
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP65
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- SCR-NO, 3-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 2.756" ~ 19.685" (70mm ~ 500mm)
- Sensor Type :
- Ultrasonic
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 90V ~ 140V