NBN15-30GK60-AR-1M
Manufacturer Part Number:
NBN15-30GK60-AR-1M
Manufacturer/Brand:
Pepperl+Fuchs
Part of Description:
INDUCTIVE SEN 15MM SPDT
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP68
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Output Type :
Relay
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
0.591" (15mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable
Voltage - Supply :
10V ~ 30V