UA30CAD35PPM1TI
- Manufacturer Part Number:
- UA30CAD35PPM1TI
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- SENSOR PROX ULTRA 250-3500MM CYL
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67
- Material - Body :
- Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output Type :
- PNP
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 2Hz
- Sensing Distance :
- 9.843" ~ 137.795" (250mm ~ 3500mm)
- Sensor Type :
- Ultrasonic
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 30V