ICS18L50N14NOB2E1
- Manufacturer Part Number:
- ICS18L50N14NOB2E1
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- IND PROX SENS. E1 M18 CABLE LO
- Stock Condition:
- 15
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67, IP68, IP69K
- Material - Body :
- Stainless Steel
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- NPN-NO, 4-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M18
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 0.551" (14mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Cable
- Voltage - Supply :
- 8V ~ 60V