IRC40SF22M1PA
- Manufacturer Part Number:
- IRC40SF22M1PA
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- IND PROX SEN IRC40 PLUG PNP FLUS
- Stock Condition:
- 20
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67, IP68, IP69K
- Material - Body :
- Plastic
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Output Type :
- PNP-NC/NO, 4-Wire
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 0.866" (22mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V