XS9E111A1L01M12
Manufacturer Part Number:
XS9E111A1L01M12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
INDUCTIVE SENSOR ANALOG OUTPUT X
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NC, 2-Wire
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
0.394" (10mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable with Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V