NRN35-L3-A2-C-V1
Manufacturer Part Number:
NRN35-L3-A2-C-V1
Manufacturer/Brand:
Pepperl+Fuchs
Part of Description:
INDUCTIVE SEN 35MM PNP
Stock Condition:
6
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Zinc Die-Cast
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
PNP-NC/NO, 4-Wire
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
1.378" (35mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V