MM12-60APS-ZCK
- Manufacturer Part Number:
- MM12-60APS-ZCK
- Manufacturer/Brand:
- SICK
- Part of Description:
- SENSOR PROX 60MM IP67 CYLINDER
- Stock Condition:
- 6
- Manufacturer :
- SICK
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 75°C
- Output Type :
- PNP-NO, 3-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M12
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 1kHz
- Sensing Distance :
- 2.362" (60mm)
- Sensor Type :
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V