XXA30B1PM12
- Manufacturer Part Number:
- XXA30B1PM12
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Proximity Sensors
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP65, IP67
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- PNP-NC/NO, 5-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 39.37" (1000mm)
- Sensor Type :
- Ultrasonic
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V