XX630A1NCM12
Manufacturer Part Number:
XX630A1NCM12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
ULTRASONIC SENSOR 30MM DC NPN XX
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Type :
NPN-NC/NO, 4-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
39.37" (1000mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V