XXS30P1AM12
Manufacturer Part Number:
XXS30P1AM12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP65, IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
Analog Current
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
39.37" (1000mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V