XX318AU08EKAM12
Manufacturer Part Number:
XX318AU08EKAM12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
SUPERPROX SM657A-A08-01
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polyethermide (PEI)
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Type :
NPN/PNP-NO, 4-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
1.440" (36.6mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V