XX630A1KAM12
- Manufacturer Part Number:
- XX630A1KAM12
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- 30MM ULTRASONIC SENSOR,RET.
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Proximity Sensors
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67
- Material - Body :
- Plastic
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Output Type :
- NPN/PNP-NO, 4-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Obsolete
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 39.37" (1000mm)
- Sensor Type :
- Ultrasonic
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V