XX2V3A1PJM12
Manufacturer Part Number:
XX2V3A1PJM12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
ULTRASONIC DUAL LEVEL SENSOR
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP65, IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
PNP-NC/NO, 5-Wire
Package / Case :
Module
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
Sensing Distance :
39.37" (1000mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Voltage - Supply :
12V ~ 24V