XS512BSDAM12
- Manufacturer Part Number:
- XS512BSDAM12
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Proximity Sensors
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67, IP69K
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- NO, 2-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M12
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 0.079" (2mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V