XX218A3NAM12Z81
Manufacturer Part Number:
XX218A3NAM12Z81
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
LIKE VM18-NNO-81-TEQ SCHNEIDER
Stock Condition:
2
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-20°C ~ 65°C
Output Type :
NPN-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
Sensing Distance :
19.685" (500mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V